ÖN ANALİZ ANKETİ

Formun amacı, satış ekibinizin, satış ve rekabet gücünü artırmak, birim yöneticilerinin etkili yönetim becerilerini geliştirmek adına planlanacak olan eğitim gelişim çalışmalarına yön vermektir. Her soru cevaplandırılmalıdır. 

İkna becerisi
Geçici olumsuzlukların yarattığı motivasyon düşüklüğü
Müşteri takibi
Beden dilini etkili kullanma
Takım ruhu, aidiyet hissi, yardımlaşmaya açıklık
İş ve özel hayat dengesini kurma
Sosyal medyayı etkili kullanma, kişisel imaj yönetimi
Pazarlık ve müzakere
a) Güler yüzlü ve disiplinli çalışan bir ekip
b) Dedikodu, şikayet ve bahanelerin yoğun olduğu bir ekip
c) İşlerin planlı ve programlı olarak yürüdüğü, disiplinli çalışan rekabetçi bir ekip
d) Gelişmeye ve öğrenmeye açık, işinde en iyi olmak isteyen bir ekip
e) Güler yüzlü, motivasonu yüksek, potansiyelinin altında satış yapan bir ekip
f) Yüksek hedefleri olan, disiplinli çalışan, kendini devamlı geliştiren, rakipleri iyi tanıyan, işine hakim bir ekip
Bağ kurma
Kararlılık
Özgüven / Öz inanç
Öz değerlilik hissi
Empati
Duygusal bağ kurma
Kaygısızlık
Planlama
Veri analiz etme
Etkili yönetim
Sunum becerisi
Takip becerisi
Karar verme ve uygulama
Esneklik
Zaman yönetimi
Ekip ile etkili iletişim
Sorun çözme
Stratejiler üretme
Motive etme
Girişimcilik
İkna edicilik
Öncülük
Soğukkanlılık
Etkileyicilik
a) Olumsuz durumlara hemen uyum sağlarım, paniğe kapılmam, kararlarımı hızlıca soğukkanlı düşünerek, mantık çerçevesinde, tek başıma alırım. Krizleri fırsata çevirmenin yollarını ararım.
b) Olumsuz durumlar bende tedirginlik yaratabilir, yeni koşullara uyum sağlamam zaman alır. Karar alırken güvendiğim kişilere danışırım. Kriz durumunda minimum risk alacak şekilde davranmayı seçerim.
c) Olumsuz durumlar karşısında paniğe kapılırım, yeni koşullar karşısında bekle-gör-harekete geç stratejisini uygularım. Karar alırken, alanında uzman kişilere danışırım. Kriz durumlarında pasifize olmayı seçerim.
d) Olumsuz durumların da akışın bir parçası olduğunu bilirim. Gerekli önlemlerimi zaten önceden almış olduğumdan paniğe kapılmam. Sis bulutu dağıldığında ne yapacağımı, bir sonraki adımımı planlarım. Karar alırken ihtiyatlı davranır, alanında uzman kişilerden destek alırım. Kriz durumlarında, önceden hazırlamış olduğum planı uygularım.
a) İşim konusunda ihtiyacım olan tüm donanım ve beceriye sahibim. İşlerimin istediğim gibi yürümesi tamamen ekibime ve dış etkenlere bağlıdır.
b) İşim konusunda ihtiyacım olan tüm donanım ve beceriye sahibim. İşlerimin istediğim gibi yürümesi dışarıdan gelecek maddi desteğe bağlıdır.
c) İşim konusunda ihtiyacım olan tüm donanım ve beceriye sahibim. İşlerimin istediğim gibi yürümesi, ekibimin mesleki becerileri konusunda gelişimi ve piyasa koşullarına bağlıdır.
d) İşim konusunda ihtiyacım olan tüm donanım ve beceriye sahip olmak konusunda gelişime açığım. İşlerimin istediğim gibi yürümesi, benim ve ekibimin mesleki becerisine bağlıdır.