İÇERİĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Dijital ortamda ihtiyaç duyduğunuz, yaratıcı ve özgün içerikleri sizin için hazırlıyoruz.

YAZILI İÇERİK KAPASİTEMİZ, metnin konusuna ve içerik özelliklerine göre değişiyor. Ortalama 250-300 kelimelik metinlerde, günlük 100-150 özgün yazı teslim ediyoruz. 

VİDEO İÇERİK KAPASİTEMİZ, görevde istenilene göre değişiyor. Videolu ürün/hizmet yorum, sosyal medya post paylaşımları gibi görevlerde haftalık 100-200, challenge, skeç, sokakta bağırma gibi görevlerde ise haftalık 50-60 içerik teslim ediyoruz. 

Reklam Sokakta ailesi olarak her geçen gün büyüyor, içerik kapasitemizi artırıyoruz. 

içerik ajansı, seo makale, içerik üretim, sosyal medya ajansı, dijital ajans, dijital ajanslar, içerik pazarlama ajansı, içerik yönetimi, içerik pazarlaması içerik ajansı, seo makale, içerik üretim, sosyal medya ajansı, dijital ajans, dijital ajanslar, içerik pazarlama ajansı, içerik yönetimi, içerik pazarlaması

İÇERİK AJANSI

Dijital içerik ajansı olarak çalışma yapan kurumları incelediğimizde, video içerik, 2D, 3D animasyon, yazılı içerik, görsel içerik, kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik (user generated content) ve daha pek çok farklı içeriği saymak mümkündür. Günümüzde sosyal medyanın markalar ve pazarlama için oldukça etkili bir konumda olmasından dolayı, içerik ajanslarına duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır. 

Kaliteli, hedef kitlenin ilgi alanı ve beklentilerine uygun şekilde hazırlanmış içerikler, markaların, uzun vadeli kullanıcılar elde etmesine, potansiyel müşterileri ile bağ kurmasına yardımcı olmaktadır. Dijital içerik ajansı ile çalışmaya başlayan bir marka, kampanyaları ve öne çıkartmak istediği ürün/hizmetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve videolu içerikleri hazırlatarak, çeşitli mecralarda yayımlar. 

Video içerik ajansı olarak incelediğimizde, sosyal medyada kullanılan dijital animasyonlu postlar, Youtube gibi video sitelerinde yayınlanmak üzere hazırlanan, ürün kullanım, anlatım videoları ve kullanıcılar tarafından ürün hakkında hazırlanan video içerikleri sayabiliriz. 

En iyi içerik ajansları, kampanyaya uygun içerikleri, yayımlanacak mecraya yönelik olarak hazırlayan ajanslardır. Bazı mecralarda 30 saniye - 1 dakika gibi kısa video içerikler kullanılırken, bazılarında 5-10 dakikalık sürelerde içerikler kullanılmaktadır. 

USER GENERATED CONTENT (KULLANICILAR TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİK)

Reklam, pazarlama ve içerik sektöründe genellikle İngilizce adı olan, 'user generated content' olarak bir terim gibi kullanılan bu içerik türü, belirli bir ürün, hizmet, marka veya kampanya için kullanıcılar tarafından yapılan yorumları, nasıl? Nedir? videolarını, kullanıcı beklentileri gibi içerikleri kapsar. Sıradan bir insanın yaptığı yorumlar, markaların, satmış oldukları ürünler hakkında yaptıkları yorumlardan daha etkili olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler, markalar tarafından oldukça dikkate alınmaktadır. Markaların giderek artan bu ihtiyacını karşılamak adına hazırlanan Reklam Sokakta uygulaması, viral kampanyalar ve kullanıcı video içerikleri kapsamında hizmet vermektedir. Örneğin, sosyal medya üzerinde viral etki yaratılmak istenen bir kampanya için 50 ile 300 kişilik bir kitle videolu paylaşımlar yapabilmektedir. Bunun yanı sıra markaya özel challenge videoları, ürün kullanım videoları, ürün yorum videoları da özgün olarak hazırlanıp, telif paylaşımlı olarak teslim edilebilmektedir. 

içerik ajansı, seo makale, içerik üretim, sosyal medya ajansı, dijital ajans, dijital ajanslar, içerik pazarlama ajansı, içerik yönetimi, içerik pazarlaması

İÇERİK TALEBİ & BİLGİ

Detaylı bilgi

içerik ajansı, seo makale, içerik üretim, en iyi içerik ajansı, dijital içerik ajansı, içerik pazarlama ajansı

İÇERİK AJANSI NEDİR?

İçerik ajansı, müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda, yazılı, görsel ve videolu içerikleri hazırlayan ajanstır. Özgün, yani bir yerden kopyalanmamış içerik, internet ortamında kullanıcıları ile iletişime geçen, büyük küçük hemen her işletme için önemlidir. Kullanıların, kaliteli ve özgün içerik tüketmek istemesi, içerik ajanslarına duyulan ihtiyacı da her geçen gün artırmaktadır. İçerik ajansları, belirli bir formatta içerik üretimine odaklanabildikleri gibi farklı türde içerikleri de eş zamanlı olarak üretebilirler. Yazılı içerik ajansları, genellikle blog formatı veya SEO'ya uygun şekilde hazırlanmış içeriklerin üretimi üzerine uzmanlaşırlar. Örneğin bir web sitesi, kullanıcılarının site üzerinde daha çok zaman geçirmelerini sağlamak için blog bölümü açarak, kullanıcılarının merak ettiği, ilgi duyduğu türde içerikler yayımlayabilir. Bu yazıların profesyonel formatta hazırlanıyor olması, sitenin trafik çekmesi ve hedef kitlede yer alan daha çok kişiye ulaşması açısından da önemlidir. İçerik ajansları, hedef kitlenin hangi platformlarda olduğunun belirlenmesi ve içeriğin hazırlanacağı format üzerine de çalışmalar yapar. Günümüzde pek çok şirket, profesyonel içerik ihtiyacını dış kaynak olarak karşılamaktadır. İçerik ajansı ile çalışmak, maliyetlerin düşürülmesinde de fayda sağlamaktadır. Kullanıcıların, sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda ne kadar zaman geçirdiği, çoğunlukla sitenin içeriği ile ilgilidir. İçerik, kullanıcının beklentilerine ne kadar uygunsa, sitede geçirdiği zaman, dolayısıyla markanıza duyduğu güven, sempati ve alışveriş yapma ihtimali de o kadar artar. Kaliteli içeriğe duyulan ihtiyaç, her geçen gün artmakta olduğundan, bu alanda hizmet veren kurumların sayısı da artmaktadır. Infografikler, ebültenler, canlı videolar, kullanıcılar tarafından oluştutulmuş videolar ve daha pek çoğu içerik ajansı ile planlanıp üretilebilmektedir.