SATIŞ EKİBİNİZİN GELİŞİMİNDEN BİZ SORUMLU OLALIM

Satış ekibinizin düzenli olarak geliştirilmesi, yeni başlayan personelin temel eğitimlerinin verilmesi, takip edilmesi, iş akışının gözlemlenmesi, gelişimin düzenli olarak raporlanması gibi süreçlerde, satış yöneticileri ile iş birliği halinde çalışıyoruz. 

Satış ekibinizden yüksek verimlilik sağlamak, daha çok satış yaparak kazancınızı artırmak için en hızlı çözüm, SATIŞ KOÇUYLA çalışmaktır.

‘’Herkes potansiyeli kadar gelişir.’’ Temel koçluk prensibinden hareketle, satış ekibinizin performans ve verimliliğini olabilecek en üst noktaya taşımayı amaçlar. 

Satış Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Satış ekibinizin ihtiyaç ve potansiyeli ANALİZ edilerek başlanır. Geliştirilmeye uygun potansiyel, somut veriler halinde yönetime sunulur. Geliştirilebilir alan, yeterli görülürse SATIŞ KOÇLUĞU çalışması başlatılır. POTANSİYEL, tüm çalışmalar tamamlandığında ekibinizden alacağınız performansı ifade eder. Satış koçluğu çalışması, sektörünüze özel kurgulanan satış senaryoları, satış eğitimleri, satıcılarla birlikte yapılacak saha ziyaretleri, çağrıların dinlenmesi, konuşma metinlerinin tasarlanması, sektörünüze özel müşteri itirazlarına yönelik çözümlerin üretilmesi gibi alanları kapsar. Tüm bu çalışmalar, satış ekibi yöneticileri ile iş birliği halinde yapılır. Sonuçlar ve gelişim durumu düzenli olarak raporlanır. 

Koçluk sistemi, 1970'li yıllarda, sporcuların performans odağının bedenselden zihinsele kaydırılmasıyla elde edilen YÜKSEK PERFORMANS sonucu, önce spor alanında, 2000'li yıllara gelindiğinde ise iş hayatında çalışan performansını artırmak amacıyla kullanılmaya başlamıştır.

Satış koçluğu, koçluğun temel prensipleri çerçevesinde çalışılan kişi veya ekipte SATIŞ PERFORMANSINI artırmak amacıyla uygulanır. 

DETAYLI BİLGİ